International træninglejr

Click here for signing up for our International Summer Camp 2019! 


Halvorsminde:

B75's Internationale Træningslejr 2019 afholdes på Halvorsminde Efterskole i Hjørring. Du kan bo i dobbeltværelser.
Se denne video om stedet:

B75 International Summer Camp 2019 is placed at our partner and school "Halvorsminde Efterskole" in Hjørring.
It is possible for you to live in double rooms with beds.

Watch this video about the place:

 

Voice of the camp

During the Camp we will daily make short interviews with participating players and coaches.

We call it "Voice og the Camp" and the interviews will be published on the following sides:

www.facebook.com/B75.dk  - https://facebook.com/internationalTrainingCampDenmark

Follow, Share and Like us!

Du er her: HomeSummer Camptræningslejr

The last camp dance

 

Billedgalleri fra lejrene

Følg linket her til vores facebookside, hvor alle billedalbum fra de seneste års sommerlejre er samlet:

https://www.facebook.com/pg/InternationalTrainingcampDenmark/photos/?tab=albums

 

Her er der lidt minder fra 2013 lejren i Sindal Hallerne:

 

Sindal Hallerne 2013:

Sindal Hallerne 2013:

Sindal Hallerne 2013:

International Summer Camp 2019

 

Camp2019GB-01 sommerlejr2019DK-page-001  sommerlejr2019 D-page-001

2019

English version

2019

Dansk version 

2019

Deutsches version 

     

5-15 days intensive Training Camp
15th july – 31th july 2019

Halvorsminde Efterskole og Fri Fagskole
Halvorsmindevej 107-109, DK-9800 Hjørring

5-15 dages intensiv træningslejr
15.-31. juli 2019

Halvorsminde Efterskole og Fri Fagskole
Halvorsmindevej 107-109, DK-9800 Hjørring

5-15 Tage Hochleistungstrainingscamp
15. - 31. Juli 2019

Halvorsminde Efterskole og Fri Fagskole
Halvorsmindevej 107-109, DK-9800 Hjørring

     

 

More info, please contact:
Lars Rokkjær

Denne email adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.
or phone +45 40 27 70 87


 

Yderlige information:
Lars Rokkjær

Denne email adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.
eller telefon +45 40 27 70 87

Weitere Informationen:
Lars Rokkjær

Denne email adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. 
oder Telefon +45 40 27 70 87

 

 sommerlejr2019FR-page-001 1

sommerlejr2019SV-page-001   

2019

French version !

2019

Svensk version  

 

 

   
 5-15 days intensive Training Camp

15th july – 31th july 2019

Halvorsminde Efterskole og Fri Fagskole
Halvorsmindevej 107-109, DK-9800 Hjørring

5-15 days intensive Training Camp

15th july – 31th july 2019

Halvorsminde Efterskole og Fri Fagskole
Halvorsmindevej 107-109, DK-9800 Hjørring 

 
     
     

Deltagere

B75 somercamp2013 sortALT OPTAGET
Lejren er nu fuldt optaget, du kan blive skrevet på venteliste hvis der kommer afbud


The following players joined the camp

B 75, Hirtshals
1 Daniel Christensen B 75
2 Martin Lund Nielsen B 75
3 Lars Stobberup B 75
4 Tobias Winther Lund B 75
5 Jonas Sørensen B 75
6 Andreas Rokkjær B 75
7 Morten Iskov   Christensen B 75
8 Fredrik Lund Kjeldsen B 75
9 Andreas Brink Larsen B 75
10 Ebbe S. Andersen B 75
11 Philip Lundsgaard Møller B 75
12 Oliver Thomsen B 75
13 Simon Rokkjær B 75
14 Brian Nielsen B 75
15 Havel De La Cour B 75
16 Mathias Trøster B 75
17 Nicklas Helberg B 75
18 Sune Nielsen B 75
Brændekilde-Bellinge BK, Bortennis
1 Markus Munk BBB
2 Lukas Munk BBB
Bornholms BTK
1 Katcha Engel Petersen Bornholm
Esbjerg BTK
1 Daniel Wolf Esbjerg
2 Sune Christian Petersen Esbjerg
3 Patrick Otte Esbjerg
Firehøje IF, Bordtennis
1 Sarah Andersson Firehøje
HGI-Bordtennis, Hillerød
1 William Beck Hillerød
Hjallerup BTK
1 Jakob Bøgh Larsen Hjallerup
2 Christian Bøgh Larsen Hjallerup
3 Peter Mejlkjær Hjallerup
Holbæk BTK
1 Jonas Hviid Rasmussen Holbæk
BTK Kildeskoven
1 Kristian Ulrik Tvermoes Kildeskoven
2 Louise Foldoy Steffens Kildeskoven
Københavns BTK
1 Alexander Meilby København BTK
2 Nikolaj Meilby København BTK
Nykøbing Falster BTK (NFBTK)
1 Lars Høegh Madsen NFBTK
2 Simon Hornhaver NFBTK
OB-Bordtennis, Odense
1 Anders Strandmark OB
2 Jeppe Lunde OB
3 Jens Klein-Døssing OB
4 Lukas Bonderup OB
5 Louise Jakobsen OB
Ribe BTK
1 Simon Hansen Ribe
2 Jakob B. Søndergaard Ribe
3 Sevak Hairabedian Ribe
Roskilde, BTK 61
1 Kennet Kjelgaard Hansen Roskilde, BTK 61
2 Martin Skov Jensen Roskilde, BTK 61
3 Christian Gullberg-Hansen Roskilde, BTK 61
4 Anton Christopher Jensen Roskilde, BTK 61
5 Jacob Henkov Roskilde, BTK 61
6 Jeppe Sylvester Okkels Roskilde, BTK 61
7 Abdi Berthelsen Roskilde, BTK 61
8 Rasmus Højgård Plaep Roskilde, BTK 61
Sisu/MBK, Århus
1 Rasmus Storkehave Sisu/MBK
2 Rasmus K. Mikkelsen Sisu/MBK
3 Gustav Faurschou Sisu/MBK
Svenstrup-Godthåb IF
1 Rasmus Rønbøg Svenstrup
2 Peter Tybjerg Mølgaard Svenstrup
3 Nicklas Jepsen Svenstrup
4 Chris Jepsen Svenstrup
Søhøjlandets BTK, Silkeborg
1 Thomas Sørensen Søhøjlandet
2 Alexander Bisbo Søhøjlandet
3 Malene Kaag Søhøjlandet
4 Jonas Overgaard Søhøjlandet
5 Mette Sørensen Søhøjlandet
6 Tone Juhl Pedersen Søhøjlandet
7 Pernille Duo Lindbjerg Søhøjlandet
Team Egedal, Ølstykke-Smørum
1 Elias Nielsen Hansen  Team Egedal
BTK Vedbæk
1 Alexander Tophøj Jensen Vedbæk
Virum-Sorgenfri BTK
1 Julius Heilmann Virum
2 Christian Fjordstrøm Virum
Århus BTK
1 Jacob Hansen Århus
2 Thomas Hansen Århus
Sverige
Nr. Navn Klub
Askims PK
1 Erik Havert Askim
2 Jesper Kvanvig Askim
3 John-Jacob Holmberg Askim
4 Jakob Kvanvig Askim
5 Felix de Sousa Mestre  Askim
Aspuddens BTK
1 Lukas Kopriwa Aspudden
2 Viggo Kippel Aspudden
Björkborns GOIF
1 Andreas Lindgren Björkborn
Bomhus BTK
1 Arvid Lorén Bomhus
Boo KFUM IA
1 Axel Sacilotto Boo
2 Hugo Sacilotto Boo
3 Malcolm Frohm Boo
4 Fred Enegård Hall Boo
5 Johannes Sterneby Boo
6 Fabian Colliander Boo
7 Robert Linderfalk Boo
8 Arvid Ekberg Boo
9 Axel Mattsson Boo
10 Sebastian Furn Boo
11 Isac Leijon Boo
12 Leon Klevemark Boo
13 Oskar Furn Boo
Brännkyrka BTK
1 Nayana Temml Brännkyrka
2 Vera Kippel Brännkyrka
Bällinge IF
1 Linus Sundqvist Bälinge
BTK Dalen
1 Teodor Ljungqvist Dalen
2 Gustav Rödström Dalen
3 Jesper Stensson Dalen
BTK Frej
1 Alexander Borg Frej
2 Fredrik Johansson Frej
Hägerstens BTK
1 Simon Berglund Hägersten
2 Ellen Holmsten Hägersten
3 Ellen Colliander Hägersten
BTK Kalmariterna
1 Jacob Bringeland Kalmar
Kebnekaise BTK
1 Maxim Krohin Kebnekaise
2 Dennis Krohin Kebnekaise
Köpings BTK
1 Tova Zarins Köping
Levide IF
1 Petra Österberg Levide
2 Alice Nilsson Levide
Nortulls SK
1 Mikael U-Knutsson Nortull
Orminge BTK
1 Ivan Thorelius Orminge
Partille PK
1 Linus Strömberg Partille
Skellefteå AIK BTF
1 Per Sandström Skellefteå
2 David Långberg Skellefteå
3 Patrik Jonsson Skellefteå
4 Anders Sandström Skellefteå
Skoghalls BTK
1 Viktor Johansson Skoghall
2 Jakob Häger Skoghall
3 Eric Davidsson Skoghall
Skurups BTK
1 Emil Ohlsson Skurup
Spårvägens BTK
1 Joakim Fornesten-Lind Spårvägen
2 Sannamari Bölenius Spårvägen
3 Linus Hafn Spårvägen
4 Malte Rosén Spårvägen
5 Richard Götherström Spårvägen
6 Carl Bojö Spårvägen
7 Karl Hast Spårvägen
8 Pontus Carlsson Spårvägen
9 Lowe Toft Spårvägen
10 David Polos Spårvägen
11 Luca Hansson-Cala Spårvägen
Styrnäs BTK
1 Filip Norden Styrnäs
PK Sundsvall
1 Fredrik Åslin Sundsvall
2 Erik Pantzar Sundsvall
3 Adam Malmrot Sundsvall
4 Gustav Lindroth Sundsvall
Svanesunds PK
1 Jimmy Jansson Svanesund
Särö IK
1 Adam Tellow Särö
Sävest BTK Boden
1 Oskar Olsson Sävest
Tomelilla
1 William Björklund Tomelilla
Trollhättans BTK
1 Filip Karlsson Trollhättan
2 Robin Larsson Trollhättan
Tyresö BTK
1 Sebastian Lindgren Tyresö
Vassunda IF
1 Herman Hansson  Vassunda
Värmskogs SK
1 Julia Deland Värmskog
Våxtorps BOIS
1 Rebecca Andersson Våxtorp
2 Kajsa Persson Våxtorp
Ängby PK
1 William Apelqvist Ängby
2 Johan Hesselgren Ängby
3 Alexander Printz Ängby
4 Benjamin Brinaru Ängby
Ås IF
1 Elin Ingvarsson Ås
Øvrige lande
Nr. Navn Klub
Canada
1 Eduardo Finol Canton Canada, Montreal
2 Martin Finol Canton Canada, Montreal
England
1 Liam Grant  England
2 Alex Forshaw England
3 David Rahbani  England (Twickenham Br.)
4 Mikey Daley England
5 Dean Rose England
6 Charlotte Bardsley England
7 Beth Atkinsson England
Finland
1 Sofie Eriksson Finland
Frankrig
1 Benjy Capello France
2 Juliette Gasquez France
3 Gioia Cok France
4 Isa Cok France
Holland
1 Leon Kruijer Holland (Amsterdam)
2 Kevin Pang Kiew Moy Holland (Amsterdam)
3 Yoeke Gunsing Holland (Amsterdam)
Norge
1 Jens Rosembaum Norge
2 Per Hartveit Norge (Heros, Bergen)
3 Sveinung Hartveit Norge (Heros, Bergen)
4 Marie Hartveit Norge (Heros, Bergen)
5 Noah Erchinger Norge (Heros, Bergen)
6 Andreas Åsgeir Håvardsen Norge (Skjold IF)
7 Kamran Norge
USA
1 Bruce Majors USA

The last camp dance

canp dance